Oneway Vision Baskı

Posh Reklam Oneway Vision Baskı

Oneway Vision Baskı Çeşitleri

Posh Reklam, firmanızın reklam ihtiyaçlarını “tam hizmet” anlayışı çerçevesinde karşılamak üzere kurulmuş bir reklam ajansıdır.

Oneway Vision Baskı

Posh Reklam Oneway Vision Baskı

Üretimde kaliteye ve zaman optimizasyonuna önem veren Posh Reklam, memnun müşteri ağını her geçen gün daha da büyüterek dijital baskı sektöründe bir adım önde olmayı başarmıştır. Posh Reklam hizmet başlıkları; Dijital Baskı, Ofset Baskı, Tabela, Promosyon Ürün ve Display Ürün olarak sıralanabilir.

Oneway Vision Baskı Nedir?

Halk arasında yaygın olarak delikli folyo baskı olarak da adlandırılan One Way Vision Baskı çalışmaları, son dönemlerin en popüler reklam ve tanıtım araçları listesinin başında yer almaktadır. Genellikle işletmelerin camdan oluşan cephelerine uygulanan bu çalışmalar, delikli folyo üzerine istenen baskının yapılması ile tamamlanmaktadır. Bu folyoların özellikleri ise dışarıdan bakarken yalnızca tasarlanmış reklam çalışmalarının görülmesidir. İçeriden bakarken ise bakış açısının engellenmeyeceği şekilde dışarının görünmesi mümkün olmaktadır. Aynı zamanda güneş ışınlarının dik bir şekilde işletme içerisinde girmesi ve rahatsızlık vermesinin önlenmesi gibi avantajlar da sunmaktadır.

One way vision baskı çalışmaları, günümüz teknolojisinde en çok beğeni toplayan ve kısa süre içerisinde önemli bir yükseliş yakalamayı başaran metotlar arasında yer almaktadır. Tasarım işlemleri sırasında işletmelerin marka isimleri, tanıtım metinleri, sloganları, logoları, öne çıkan ürünleri, hizmetleri, cazip kampanyaları, avantajları ya da rakiplerinden farkları gibi çok sayıda bilgiye yer verilebilmektedir. Bu durum, tamamen müşterilerin talepleri ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde belirlenmektedir.

One way vision baskı çalışmalarının yapılabilmesi için öncelikle kullanılacak olan cephelerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Çünkü cephenin uygun olmaması, folyo yapışkanlarının kısa süre içerisinde kalkması ve işlevsiz hale gelmesine neden olabilmektedir. Aynı zamanda reklam ve tanıtım çalışmalarının görünür olarak etkili sonuçlar doğurabilmesi adına da cephe seçimi büyük bir önem taşımaktadır.

Oneway vision baskı çalışmaları için mümkün oldukça yüksek çözünürlük ve kalitedeki görsellerin kullanılması gerekmektedir. Bus ayede hedef müşteri kitlelerinin ilgisini çekmek ve daha etkili pazarlama çalışmalarını yürütmek mümkün hale gelmektedir. Tüm bu avantajlardan en etkili ve verimli şekilde yararlanabilmek adına ise mutlaka tecrübeli ve alanında uzman firmalardan yardım alınması gerekmektedir.

Tasarım süreci tamamlandıktan sonrasında gerekli kopyaların müşterilere iletilmesi ve onaylarının alınması gerekmektedir. Bu onay alındıktan sonrasında uygun ölçülerde kesilmiş folyonun baskı makinesine yerleştirilmesi ve işlemin tamamlanması gerekmektedir. Ardından kir ve toz gibi çevresel etmenlerden arındırılmış yüzeyler üzerine kendinden yapışkan özellikteki folyoların yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem sırasında düz bir hattın takip edilmesi ve hava kabarcıkları ya da potlukların oluşmamasına özen gösterilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Aksi halde prestijli ve profesyonel bir imajın çizilmesi mümkün olmayacaktır.

One Way Vision Baskı Ne İşe Yarar?

One way vision baskı çalışmaları, işletmeler açısından en az tabelalar kadar önem taşıyan reklam ve tanıtım araçlarının başında yer almaktadır. İşletmelerin cam cepheleri üzerine istenen bilgilendirme ve tanıtım tasarımlarının yerleştirilmesine imkan tanıyan one way vision baskı uygulamaları, görünürlüğü sağlamak adına en önemli kriterler arasındadır. Çünkü tabelaların aksine daha geniş bir alana uygulanması ve daha fazla detaya ver verilmesi gibi avantajlar sunmaktadır.

One way vision baskı çalışmaları, işletmelerin mahremiyetlerini sağlamak ve içeriden dışarıyı görme imkanını korumak gibi önemli imkanlar sunmaktadır. Aynı zamanda dik gelen güneş ışınlarının önlenmesi, kalabalık sokaklarda dikkat dağıtan unsurların azaltılması ve doğal ışıklandırma imkanlarının korunması gibi avantajlar da sunmaktadır. Bu nedenle one way vision baskı çalışmaları, son dönemlerin en popüler reklam ve tanıtım çalışmaları arasında yer almayı başarmaktadır.

Oneway Vision Baskı Kullanım Yerleri

One way vision baskı uygulamaları, işletmelere birçok farklı kullanım amacı sunmaktadır. Ancak en çok ön plana çıkan özellikleri arasında, geniş bir cephe üzerinde işletme faaliyetleri ve marka değeri gibi konularda bilgi aktarımının sağlanmasıdır. Bus ayede özellikle insan ve işletme sayısının fazla olduğu bölgelerde dahi görünürlüğün sağlanması mümkün hale gelmektedir.

One way vision baskı işlemleri, her zaman için işletme personellerinin konforunu sağlayan uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu çalışmalar ile işletme reklamını yaparken dışarıdan içerinin görünmesini önlemek ve mahremiyeti sağlamak mümkün hale gelmektedir. Bu durum ise işlek caddelerde hizmet sunan işletme personelleri açısından büyük bir fayda sağlamaktadır.

Oneway Vision Baskı Süreci

Posh Reklam, baskı sürecine ilk olarak müşterilerden alınan brief ile başlar. İstekler doğrultusunda tasarım oluşturulduktan sonra ise uygulamaya geçmeden yüzey ölçüleri en doğru biçimde alınır. Yüzey ölçüleri ve diğer önemli detaylar birkaç kere kontrol edilmeden baskıya gönderilmez. Tüm adımlar kaliteli ve ölçülü biçimde tamamlandıktan sonra Oneway Vision baskısı gerçekleştirilir.

One Way Vision Baskı Çeşitleri Nelerdir?

One way vision baskı işlemleri, yalnızca cam yüzeyler üzerinde kullanılabilmektedir. Ancak benzer form ve özelliklere sahip olan yüzeyler üzerinde kullanımı ile de zaman zaman karşılaşılması mümkündür. Bu baskı çalışmaları, tek tip olacak şekilde ve dijital baskı teknikleri ile uygulanmaktadır. Ancak ölçüleri, kullanım alanları, amaçları ve kullanılan malzemelere bağlı olarak gruplandırılmaları mümkündür.

One way vision baskı çalışmaları sırasında delikli ve kendinden yapışkan özellikteki folyolar kullanılmaktadır. Bilgisayar ortamında ve çizim programları aracılığı ile hazırlanan görseller, dijital baskı makinelerine aktarılmakta ve doğrudan folyo üzerine işlenmesi sağlanmaktadır. Kullanılan boyalar kuruduktan sonrasında yüzeyin temizlenmesi ve folyonun doğru şekilde yapıştırılması gerekmektedir.

One way vision baskı çalışmaları sırasında kullanılan delikli folyolar, farklı kalitelerde üretilebilmektedir. Bu durum ise dayanıklılık, kullanım ömrü, baskı kalitesi ve benzeri durumlarda farklı sonuçlar alınmasına neden olabilmektedir. One way vision baskı çalışmaları sırasında kullanılan folyonun kalınlığı ve kalitesi gibi durumlar ise baskı çeşitlerinin belirlenmesinde yardımcı olmaktadır.

One Way Vision Baskı Kullanımının Faydaları Nelerdir?

One way vision baskı çalışmaları, işletmeler açısından sayısız avantaj sunan reklam ve tanıtım araçları arasında yer almaktadır. Bu baskı çalışmalarının en büyük faydası, işletmelerde mahremiyetin sağlanabilmesidir. Özellikle insan nüfusunun yoğun olduğu ve ana cadde üzerinde bulunan işletmelerde yer alan boydan boya cam cepheler, çalışma sırasında dışarıdaki insanların personelleri görmelerine yol açmaktadır. Ancak birçok kişi görev sırasında izlenmekten hoşlanmadığı ve kendisini rahat hissedemediği için performans kayıpları yaşayabilmektedir. One way vision baskı çalışmaları ise bu duruma çözüm önerisi sunarken aynı zamanda işletme faydalarını da düşünerek etkili bir reklam alanı da oluşturmaktadır. 

One way vision baskı çalışmaları, tabelaların yeterli olmadığı durumlarda ve üst katlarda bulunduğu için dikkat çekme olasılığı daha düşük olan işletmeler açısından kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Çünkü yapılan görsel tasarımların cam yüzeyler üzerine yapıştırılması, uzaktan dahi görünebilme imkanı sağlamaktadır. Bu durum ise işletme tanınırlığı ve satışlarını olumlu şekilde etkileyen faktörlerin başında yer almaktadır. Bir işletmenin görünürlük oranı, yapılacak olan müşteri ziyaretleri ve satış oranları üzerindeki en etkili çözüm yöntemlerinin başında yer almaktadır.

One Way Vision Baskı Fiyatları Nelerdir?

Oneway vision baskı çalışmaları, birçok farklı kritere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu kriterlerin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Bölgede uygulanan fiyat ortalaması aralıkları,
 • Kullanılan malzemelerin özellikleri ve baskı kalitesi,
 • Tasarım ögelerinin yoğunluğu,
 • Kullanılacak olan görseller için fotoğraf çekimlerinin yapılıp yapılmayacağı,
 • Firma tarafından sunulan hizmet kalitesi dahilinde belirlenmiş olan fiyatlandırma politikaları,
 • Baskı ölçüleri ve folyonun metrekare bazında kaplayacağı alanın genişliğidir.

Sektöründe her zaman için en kaliteli ve profesyonel hizmet seçeneklerini sunarak rakipleri arasında bir adım öne çıkmayı başarmış olan Posh Reklam ailesi, diğer tüm hizmetlerinde olduğu gibi one way vision baskı çalışmalarında da farkını kanıtlamıştır. İşletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda en etkili çözüm önerilerini sunan firma, en kaliteli hizmetlerin en uygun fiyatlar karşılığında alınabilmesine imkan tanımaktadır. Bu nedenle one way vision baskı hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka Posh Reklam ailesinin alanında uzman ve tecrübeli ekibi ile iletişim kurmaları tavsiye edilmektedir. 

Oneway vision baskı nasıl çalışır ve dışarıdan nasıl görünür?

Oneway vision baskı, delikli forma sahip bir baskı ürünüdür. Reklam amaçlı kullanılan bu folyo çeşidi, delikli yapısı nedeniyle sıklıkla kullanılır. İstenilen görüntüyü elde etmeye imkan veren delikli yapısı sayesinde binaların ya da odaların içerisinden dışarının çok rahat bir şekilde görünmesini sağlar. Ancak uygulama yapılan alanda, dışarıdan içerisinin görünmesini önler. Genellikle dış cephelerde kullanılmaya elverişli bir ürün olan oneway vision baskı bina yüzeylerinde ve dışarıya bakan camlarda giderek artan bir sıklıkta kullanılmaktadır.

 

Oneway vision baskıların dayanıklılığı ve ömrü nedir?

Oneway vision baskı yönteminde, tüm dış mekan afişlerinde olduğu gibi solvent bazlı boyalar kullanılır. Solvent bazlı boyaların özelliği dış etmenlere karşı son derece yüksek bir dirence sahip olmalarıdır. Dış mekana uygulanacak metinler; kar, yağmur, yoğun güneş ışınları gibi etkenlere maruz kalacağından dayanıklı boyalar kullanılmadığında yazılar akabilir ya da renkleri solabilir. Solvent bazı boyalar, bu istenmeyen durumu önler. Kullanılan ürünün kalitesi ve uygulamayı yapan ekibin deneyimi gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak oneway vision baskıların kullanım ömrü 1 yıl ila 5 yıl arasında değişiklik gösterebilir.

 

Oneway vision baskılarla ilgili tasarım önerileri nelerdir?

Oneway vision baskı çalışmaları yapılmadan önce ilk adım, kullanılacağı cepheyi detaylı bir şekilde incelemektir. Cephe uygun olmadığı takdirde, folyo yapışkanlar kısa süre içinde kalkabilir ve işlevini yitirebilir. Cephe seçimi, reklam ve tanıtım çalışmalarının optimum fayda sağlaması noktasında öne çıkan bir unsurdur. Yüksek çözünürlük ve kalitedeki görseller kullanılmalı, tasarım sürecinin ardından müşteri onayı alınmalıdır. Müşterinin tasarımı onaylamasıyla birlikte uygun ölçülerde kesilen folyo baskı makinesine yerleştirilerek işlem tamamlanır. Kir ve toz gibi çevresel etmenlerden arındırılmış yüzeylerin üzerine kendinden yapışkan folyolar hava kabarcığı ve potluk oluşmayacak şekilde yerleştirilir.

Oneway Vision Baskı Nasıl Yapılır?

Oneway Vision Baskı Nasıl Yapılır?

Oneway Vision baskı, tasarımı yapılıp, ölçüleri belirlendikten sonra yüksek çözünürlüklü makinalarda basım işlemi yapılır.

Baskıya yakın mesafeden bakıldığı zaman sıfır hata ve fotoğraf kalitesinden farksız olduğu net bir şekilde görülür. Oneway Vision baskı, makinadan çıktıktan sonra yaklaşık 3 saat boyunca dinlendirilir ve sonrasında uygulamaya hazır hale gelir. Uygulanacak olan baskı dijital olduğu için herhangi bir solma durumu yaşanmaz.Bilgisayar teknolojisiyle tasarlanan ürünlerden biri olan One Way Vision Baskı hizmetinden yararlanmak istiyorsanız siz de hemen Posh Reklam ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, uygun ve kaliteli hizmet seçeneklerini incelemek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Teklif Formu

Bir Teklif Al

Hizmetlerimizden faydalanmak için, aşağıdaki talep formunu doldurun ve teklif alın.  Gönder
  WhatsApp
  Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?