Kutu Harf Tabela

Posh Reklam Kutu Harf Tabela

Kutu Harf Tabela Çeşitleri

Firmalara kurumsal bir kimlik kazandırmak ve sektörde varlıklarından kitleleri haberdar etmek için önemli bir görev üstlenen tabelalar; farklı renk, desen ve tasarımlarla hazırlanmaktadır.

Kutu Harf Tabela

Kutu Harf Tabela Nedir?

Yüksek el işçiliğinin yanı sıra krom ve paslanmaz özellikteki malzemelerden üretilen harflerden oluşmuş tabelalara, kutu harf tabela adı verilmektedir. Diğer tabela oranlarına kıyasla daha prestijli bir görünüm, uzun ömürlü kullanım, dayanıklılık ve yüksek kalite gibi avantajlar sağlamaktadır. Aynı zamanda ışıklı modeller sayesinde işletmelerin daha görünür ve ilgi çekici hale gelmesi açısından da oldukça etkili ürünlerdir.

Tabelalar, işletmelerin kalabalık sokaklarda dahi kolayca fark edilebilmesi ve ön plana çıkabilmesi açısından büyük öneme sahip reklam & tanıtım araçlarının başında yer almaktadır. Bu tabelaların modern, ilgi çekici ve görünür olması sonucunda ise hedef kitleyi oluşturan müşterilere daha kolay erişim sağlanması mümkün hale gelmektedir. Bu durum ise işletme satışlarının ve kar marjının hızlı bir şekilde yükselmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle marka temsilcisi görevi gören tabela seçimlerinin profesyonel şekilde yapılması ve uygun şekilde sergilenmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Kutu harf tabela modelleri, paslanmaz özellikte olan malzemelerin lazerle kesilmesi ve istenen ölçülere getirilmesi ile hazırlanmaktadır. Ardından gereken rötuşlar, el işçiliği teknikleri ile uygulanmaktadır. Bu aşamada paslanmaz ürünlerin ince bir tabaka halinde oluşturulması ve alt kısmına pleksi malzemelerin yerleştirilmesi ile birlikte,

 günümüzde en popüler çeşit olan fileli krom kutu harf siparişlerinin oluşturulması mümkün hale gelmektedir.

Kutu harf tabelalar; gold krom, krom, pleksi glass ve alüminyum gibi malzemelerin kullanımları ile üretilmektedir. Aynı zamanda tümleşik bir çalışma yerine her bir harf ayrı ayrı hazırlanmaktadır. Bu noktada müşteri taleplerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak ışıklandırma çalışmalarının yapılması da mümkün olmaktadır. Aydınlatmaya sahip olan modeller, akşam saatlerinde dahi marka görünürlüğünün sağlanabilmesi açısında bir avantaj sağlamaktadır.

Kutu Harf Tabela Ne İçin Kullanılır?

Kutu harf tabela modelleri, işletmelerin marka görünürlükleri ve tanınırlıklarını artırmak amacıyla tercih edilen en etkili tanıtım tekniklerinin arasında yer almaktadır. Özellikle kalabalık sokaklar ve işletme sayısının yoğun olduğu bölgelerde ön plana çıkabilmek adına oldukça etkili bir çözüm önerisidir. Kutu harf tabela tasarımı yapılırken aydınlatma araçlarından yardım alınması ise bu durumu daha da desteklemek açısından önemli avantajlar sağlamaktadır.

Kutu harf tabela modelleri, diğer tabela çeşitleri ile aynı işlevleri sağlamaktadır. Ancak daha estetik ve şık bir tasarım imkanı sunulmaktadır. Bu sayede kişilerin markalara karşı duydukları güven ve ziyaret etme isteğinde de büyük bir önem taşımaktadır. Böylece mağazaların hedef kitlelerine ulaşabilmeleri açısından önemli bir destek sağlanmış olmaktadır.

Kutu Harf Tabela Ne İşe Yarar?

Kutu harf tabela modelleri, işletmelerin misyonu ve hizmet kapsamları dahilinde tasarlanmaktadr. Bu sayede hedef müşteri kitlelerine erişim sağlayabilmek adına önemli bir avantajın elde edilmesi mümkün olmaktadır. Kutu harf tabela modelleri, 3 boyutlu tasarımları sayesinde klasik tabela modellerine oranla daha ilgi çekici ürünlerdir. Bu sayede daha fazla müşteri tarafından tanınmak ve ziyaret edilen müşteri sayısını artırmak gibi faydalardan yararlanmak mümkün hale gelmektedir.

Kutu harf tabela modelleri, ışıklı ya da ışıksız şekilde tasarlanabilmektedir. Aynı zamanda dayanıklı ve kaliteli malzemelerin kullanımı ile üretildikleri için hayli uzun ömürlü ürünler olarak öne çıkmaktadır. Bu sayede çevresel etmenlerden etkilenmeden uzun bir süre boyunca marka tanıtımının yapılması ve işletmenin ön plana çıkarılması gibi avantajlardan yararlanmak mümkün olmaktadır.

Kutu Harf Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Kutu harf tabelalar, tasarımları ve kullanım amaçlarına bağlı olarak çok sayıda farklı çeşitte üretilebilmektedir. Günümüzde en yaygın olan tabela çeşidi ise fileli kutu harf tabeladır. Tabela çeşidi seçimi ise tamamen müşterilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda tasarlanmaktadır. Son dönemlerde en yaygın şekilde ilgi gören kutu harf tabela çeşitlerinin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Alüminyum Kutu Harf Tabelalar: Alüminyum malzemelerin kullanımı ile hazırlanan kutu harf tabela modelleridir. Kesim işlemleri ise lazer ya da CNC ile gerçekleştirilmektedir.
 • Pleksiglas Kutu Harf Tabelalar: Üretimi sırasında pleksiglas malzemelerin kullanıldığı, 2 ya da 3 boyutlu olarak tasarlanabilen modellerdir. Paslanma sorunu olmadığı için en uzun ömürlü modellerin başında yer almaktadır.
 • Pirinç Kutu Harf Tabelalar: Üretimi sırasında kurşun ya da cıva gibi zararlı maddelere yer verilmemektedir. Aynı zamanda işlemesi ve şekillendirmesi kolay ürünler oldukları için kişiselleştirme yapılmaya uygun olan ürünlerin başında gelmektedir.
 • Dekota Kutu Harf Tabelalar: Toz formda bulunan PVC malzemelerden üretilen modellerdir. Ahşaba benzeyen dokusu ile ilgi çekici tasarımların yapılması ve istenen kalınlıkta üretilmesi mümkündür.
 • Krom Kutu Harf Tabelalar: Gold renk seçeneklerinin yanı sıra gümüş tonlarında üretilmesi de mümkündür. Işıklı ya da ışıksız şekilde tasarlanması mümkündür.
 • Fileli Kutu Harf Tabelalar: İnce bir tabaka paslanmaz malzemenin altına pleksiglas yerleştirilmesi ile hazırlanan modellerdir. Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan kutu harf tabela modelidir.

Kutu harf tabela siparişleri, tek bir model üzerinden tasarlanmak zorunda değildir. Bir tabela içerisinde farklı çeşitlerin kullanılması da mümkündür. Bu sayede vurgulanması ya da ön plana çıkarılması istenen yerlerde ayırt edici bir tasarımın hayata geçirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Kutu Harf Tabela Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Kutu harf tabela kullanımı, işletmelere oldukça önemli ve etkili çözümler sunan bir tanıtım aracıdır. İşletme görünürlüğünün sağlanabilmesi ve dikkat çekici hale getirilmesi açısından en önemli çalışmalar arasında yer alan kutu harf tabelalar, aynı zamanda prestijli bir imajın verilmesini de sağlamaktadır.

Klasik tabela modellerine oranla çok daha şık ve estetik bir görünüm sunan kutu harf tabela modelleri, aydınlatma işlemlerinin de uygulanması ile birlikte oldukça etkili bir tanıtım aracına dönüşmektedir. Bu sayede akşam ya da gece saatlerinde dahi işletme adının görünmesi ve ilgi çekmesi mümkün olmaktadır.

Kutu harf tabela modelleri, tamamen dayanıklı ve paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. Bu sayede hava koşulları, yapışlar, kir, toz ve benzeri çevresel etmenler sonucunda deforme olmaları gibi bir risk unsuru bulunmamaktadır. Uzun vadeli bir kullanım imkanı sunan bu tabela modelleri ile hedef müşteri kitleler tarafından gerçekleştirilen ziyaret oranlarının kısa süre içerisinde artırılması mümkün hale gelmektedir.

Kutu Harf Tabela Fiyatları Nelerdir?

Kutu harf tabela modelleri için uygulanan fiyatlandırma prosedürleri, birçok farklı etmene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu etmenlerin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Kutu harf tabela çalışmaları için resmi kurumlar ve ticari odalar tarafından belirlenen alt/ üst fiyat limitleri,
 • Siparişin verildiği bölge ve şehirde uygulanan fiyat aralıkları,
 • Siparişin verildiği firmanın kullandığı malzemeler ve hizmet kalitesi dahilinde oluşturduğu fiyatlandırma politikaları,
 • Kutu harf tabela tasarımlarının ölçüleri ve kullanılmasına karar verilmiş olan malzemelerin özellikleri,
 • Aydınlatmanın olup olmayacağı gibi ilave hizmetlerin detayları,
 • Montaj işlemlerinin yapılıp yapılmayacağı,
 • Tabela tasarımının sipariş verilen firma tarafından yapılıp yapılmayacağıdır.

Kutu harf tabela tasarımları için istenen teslim süresi de fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerin başında yer almaktadır. Hızlı teslimat isteyen kişiler için ek mesai yapılması gerekeceği için fiyatlarda artış görülmesi mümkündür. Aynı zamanda markalar için hazırlanacak olan harf sayısı da sipariş fiyatlarını belirleyen kriterler arasında yer almaktadır.

Kutu harf tabela ne amaçla kullanılır?

Kutu harf tabela modelleri her tür işletme ismini mümkün olan en iyi şekilde tanıtmak için kullanılırlar. Açık ve kapalı ortamlarda son derece konforlu kullanım imkanı veren kutu harf tabela modelleri genelde büyük boylarda üretildikleri için müşteriler ve potansiyel müşteriler üzerinde büyük etkiye sahiptir. Firmanın renklerinin ve logosunun etkili bir şekilde tanımlanmasıyla kalabalık ortamlarda dahi marka kolayca fark edilir. Böylece marka bilinirliğini artırma imkanı elde edilir. Aynı zamanda işletme satışlarının ve karlılığının artırılması söz konusu olur.

 

Kutu harf tabelaların imalatı nasıl yapılır?

Kutu harf tabela üretiminin ilk adımı tasarım işlemlerinin yapılmasıdır. Kullanılacak malzemelerin belirlenmesinden sonra, harflerin belirlenen ölçülerde kesilmesi için Lazer ve Router kullanımından faydalanılır. Kesimi tamamlanan harflerin boyanması için kullanılacak malzeme, harflerin üretiminde kullanılan malzemenin özelliklerine uygun olacak şekilde belirlenir. Kutu harf tabelaların boyanması için boya seçimi yapılırken hava koşulları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli boyalar kullanılarak boyama işleminin yapılması; tabelanın paslanmasını önleyerek, uzun süre boyunca kullanım imkanı sağlayan önemli bir avantaj olarak kabul edilir.

 

Kutu harf tabelaların aydınlatması nasıl sağlanır?

Kutu harf tabelaların aydınlatması doğrudan ve dolaylı olarak yapılabilir. Kutu harf tabela aydınlatmasının doğrudan yapıldığı durumlarda, ışıklar kutunun içinden aydınlatma sağlar ve hoş bir görünüm elde edilir. Genellikle kafe ve bar tarzı yerlerde bu tür aydınlatma tercih edilir. Dolaylı ışıklandırma uygulandığı durumlarda, kesilen kutu harfler duvara 3 ila 5 cm üzerinde duracak şekilde monte edildikten sonra kutuların altına aydınlatma yapılır. Bu tür bir ışıklandırma yapıldığında, ışık duvardan yansır ve harflerin arkasını aydınlatarak güzel bir görünüm sağlar.

 

Kutu harf tabelaların bakımı nasıl yapılır ve ömrü ne kadardır?

Kutu harf tabelalar, üretimlerinde kullanılan materyalin özelliklerine uygun olacak şekilde düzenli olarak temizlenmelidir. Düzenli bakım yapılması halinde uzun ömürlü bir kullanım imkanı elde edilebilir. Solma, eskime ya da yıpranma gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınmaz. Paslanmaz özelliğe sahip olan kutu harf tabela modelleri olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen, konforlu ve kullanım avantajı sağlayan ürünlerdir. Suya dayanıklı ve uzun ömürlü kutu harf tabelalar iç ve dış alanlarda güvenli bir kullanım imkanı verir.

 

Kutu Harf Tabela Kullanım Alanları

Kutu Harf Tabela Kullanım Alanları

Birçok işletme ve firma, ismini geniş kitlelere duyurmak ve sunduğu hizmeti bildirmek için tabela kullanmaktadır.

Kutu harf tabela modelleri de son zamanlarda reklamcılık sektörünün öne çıkan araçlarından bir tanesi olmaktadır. İster ışıklı ister ışıksız olarak dizayn edilebilen bu tabelalar, kaliteli üretim materyalleri kullanılarak daha dikkat çekici hale getirilmektedir. Modern tabela tasarımları içerisinde en sık tercih edilen alternatiflerden biri olan bu tabelalar ile müşterilerinizin ilgisini çekebilir, hafızalarda kalıcı bir yer edinebilirsiniz. Farklı üretim materyalleri kullanılarak üretilen bu tabelalar hem iç hem de dış mekanlarda kullanmaya uygundur. Olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı bir performans sergileyen tabelalar ile markanızın reklamını uzun süre boyunca gerçekleştirebilirsiniz.

Posh Reklam ile Profesyonel Reklamcılık

Reklamcılık sektöründe uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren Posh Reklam, profesyonel hizmetiyle iş birliği içerisinde olduğu firmalardan tam puan almayı başarır.

Yüzde yüz memnuniyet temalı dönüşler alan firmamız, alanında uzman personelleri ve kaliteli materyalleri ile ihtiyacınıza en kısa sürede cevap vermektedir. Tam hizmet anlayışı ile hareket eden Posh Reklam, reklamcılık alanında duyduğunuz tüm ihtiyaçlara en hızlı şekilde cevap vererek işlemlerinizi en kısa sürede tamamlar. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına tüm süreç karşılıklı görüşme ve değerlendirmeler ile yönetilmektedir. Sizler de firmanızın ismini geniş kitlelere duyurmak ve başarılı bir reklam çalışması yürütmek için Posh Reklam fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Posh Reklam ile Profesyonel Reklamcılık
Teklif Formu

Bir Teklif Al

Hizmetlerimizden faydalanmak için, aşağıdaki talep formunu doldurun ve teklif alın.  Gönder
  WhatsApp
  Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?