Posh Reklam Kalem

Promosyon Kalem Çeşitleri

Markanıza, kurumsal bir imaj kazandırmak ve geniş bir müşteri kitlesine sahip olmak için farklı reklamcılık yöntemleri bulunur. Promosyon ürünler, bu noktada en etkili reklam araçları arasında değerlendirilir.

Kalem

Promosyon Kalem Nedir?

Üzerinde firmalara ait logo ve kurumsal bilgilerin yer aldığı, hedef kitleye ücretsiz olarak dağıtılan ürünler, promosyon ürün olarak adlandırılmaktadır. Bu ürünler; markalaşma sürecinin hızlandırılması, büyüme hedeflerine ulaşılması, daha geniş kitlelere erişilmesi ve akılda kalıcılığın sağlanması gibi amaçları yerine getirebilmek için uygulanmaktadır. Günümüzde en sık tercih edilen promosyon ürünlerin başında ise promosyon kalemler yer almaktadır.

Kalemler, kişiden kişiye geçebilen ve hızlı şekilde dolaşabilen ürünlerdir. Aynı zamanda gün içerisinde ihtiyaç duyulması sayesinde kullanışlı ürünlerdir. Bu sayede kalemin kullanım ömrü tamamlanana kadar birçok kişi tarafından görülmesi ve marka tanınırlığının sağlanması mümkün hale gelmektedir. Tüm bu avantajları ise en etkili promosyon ürünleri arasında kalemlerin de yer almasını sağlamaktadır.

Marka tanınırlığını ve daha geniş kitlelere uygun maliyetlerle erişim sağlamak isteyen kişiler, kurumsal bilgileri ve mesajlarının yer aldığı promosyon kalemlerin dağıtımı ile hedeflerine ulaşabilmektedir. Bu sayede elde edilen avantajların ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Armağan sunarak müşterilere samimi bir yaklaşım sergileyebilme,
 • Tanıtım işlevi sayesinde potansiyel müşterilere erişim sağlayabilme,
 • Ortak kullanım özelliği sayesinde marka bilinirliğini yükseltebilme,
 • Personel sadakatini koruyabilme,
 • Hizmet verilen sektörlere bağlı olarak müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmedir.

Teknolojik gelişmeler günlük hayatı hızlı bir şekilde etkisi altına almayı sürdürse de her evde ya da ofiste kalem kullanımı sürdürülmektedir. Bu nedenle promosyon kalemler, sektörde yerini korumayı başaran temel reklam araçları arasında yer almaktadır.

Promosyon Kalem Nerelerde Kullanılır?

Promosyon kalemler, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ancak temel olarak 3 farklı şekilde kullanımı yaygındır. Bu kullanım alanlarının ise kısaca şu şekilde açıklanması mümkündür:

 • Doğrudan Müşterilere Kalem Dağıtımı: İşletmeye gelen her müşteriye bir promosyon kalem hediye edilmesi ile örneklendirilebilmektedir. Bu sayede firma bilgileri ve mesajının hızlı bir şekilde hedef kitleye ulaştırılması mümkün olmaktadır.
 • Ziyaretler Sırasında Kalem Dağıtımı: İlgili sektörlerde hizmet sunan işletmelerin ya da müşterilerin ziyaret edilmesi halinde de geçerlidir. Ancak profesyonel bir imaj bırakabilmek adına ziyaret öncesinde mutlaka randevu alınması ve görüşme sırasında firma hakkında bilgi aktarılması gerekmektedir. Bu görüşmelerin gereksiz şekilde uzatılması ya da tekrarlanması ise amaçtan sapmalara ve istenmeyen sonuçların alınmasına neden olacaktır.
 • Ticari Etkinliklerde Kalem Dağıtımı: Ticari amaçlı düzenlenen fuarlar ve benzeri tanıtım organizasyonları sırasında kalem dağıtma işlemlerini kapsamaktadır. Bu sayede firma ile ilgilendiği için etkinliklere katılım gösteren kişilere en hızlı şekilde ulaşmak mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda katılımcı sayısının yüksek olması, en etkili sonuçların alınabilmesi açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Promosyon kalemlerin dağıtılması için her müşteriye yalnızca birkaç dakikanın ayrılması yeterli olmaktadır. Ancak firma bilgilerinin görünür şekilde ve sık sık kişilerin karşısına çıkması, uzun süreli bir etki uyandırmayı sağlamaktadır.

Promosyon Kalem Hangi Sektörler İçin Uygundur?

Promosyon kalemler, her ölçekten ve sektörden işletmenin tanıtımını yapmak adına uygun reklam araçlarıdır. Ancak bazı sektörlerde daha sık tercih edilmektedir. Promosyon kalemlerin sıklıkla tercih edildiği sektörlerin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • İlaç ve farmakoloji firmaları,
 • Kurumsal olarak hizmet sunan firmalar,
 • Turizm acentesi ve konaklama hizmetleri gibi alanlarda faaliyet gösteren işletmeler,
 • Danışmanlık hizmetleri sunan işletmeler,
 • Kafe ve restoran gibi gıda işletmeleri,
 • Bankacılık hizmetleri sunan firmalar,
 • Gayrimenkul ve emlak firmaları,
 • Özel eğitim kurumları,
 • Organizasyon firmalarıdır.

Promosyon kalemlerin dağıtımı için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Bu nedenle kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşmak isteyen tüm işletme sahiplerinin bu ürünlerden yararlanmaları mümkündür. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken detay, amaca en uygun olan kalem çeşidinin belirlenmesi ve doğru tasarımların tercih edilmesidir.

Promosyon Kalem Çeşitleri Nelerdir?

Promosyon kalemler, müşterilerin talepleri ve tercihlerine bağlı olarak birçok farklı çeşitte hazırlanabilmektedir. Bu durum, firmaların vermek istedikleri mesaj ve çizmeyi hedefledikleri imaj ile doğrudan alakalıdır. En çok beğeni toplayan promosyon kalem çeşitlerinin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Boya Kalemleri: Genel olarak silindir tüplerde ve 12 renkten meydana gelen kuru boya setleri ile hazırlanmaktadır. Kapak kısmında kalem açacağının yer aldığı bu setler, alçak ve yüksek silindirler olarak tasarlanabilmektedir. Aynı zamanda kutunun alt yarısında firma bilgileri ve mesajının basılacağı boş bir alan bulunmaktadır.
 • Kalem Setleri: genel olarak özel müşterilere dağıtılmak üzere sipariş edilen kalem setleridir. Set içerisinde ballpoint ve roller olmak üzere iki adet kalem yer almaktadır. Tercihe bağlı olarak mürekkepli dolma kalem ya da tükenmez kalem olarak hazırlanma imkanı bulunmaktadır. Özel hediye kutusu içerisinde yer alması ile prestijli bir imaj çizilmesi açısından oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır.
 • Kurşun Kalemler: Genel olarak siyah zemin üzerine beyaz baskı ya da açık renkler üzerine koyu renkli baskılar yapılması ile hazırlanan ürünlerdir. Maliyeti diğer kalem çeşitlerine oranla daha düşük olduğu için çok sayıdaki siparişler için sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Metal Kalemler: Genel olarak çevirerek ya da basılarak açılan ballpoint kalemler olarak hazırlanmaktadır. Ancak talebe bağlı olarak, kapaklı olarak da adlandırılan roller kalemler şeklinde hazırlanması da mümkündür. Farklı renklerde ve şekillerde olmak üzere çok sayıda seçeneğe sahiptir. Kalıcı ve şık tasarımları ile oldukça ilgi çekmektedir.
 • Plastik Kalemler: Kapaklı ve ballpoint olmak üzere farklı modellerde üretilebilmektedir. Aynı zamanda kalemlerin tamamen plastik ya da yarı metal olması da mümkündür. Yarı metal kalemlerin yalnızca gövde silindir kısımları plastik olmaktadır. Geri kalan kısımları ise metal parçalardan oluşmaktadır.
 • Tohumlu Kalemler: Son dönemlerde en sık tercih edilen promosyon kalem ürünlerinin başında yer almaktadır. Bu kalemlerin arka kapak kısımlarında bir adet ağaç tohumu bulunmaktadır. En sık tercih edilen tohum çeşitleri ise ülkemizin iklimine uygun olan karaçam ve ladin ağaçlarına aittir. Sürdürülebilirlik ve çevre koruma bilincine dikkat çekmek için tercih edilen bu kalemler, geri dönüştürülmüş ahşap ve kağıttan üretilmektedir.

Promosyon kalem çeşitleri, müşterilerin taleplerine uygun olan baskı teknikleri ile hazırlanabilmektedir. Aynı zamanda renk, model ve özellik gibi seçenekler de mevcuttur. Bu sayede kişiler, firmalarını en iyi temsil edeceklerine inandıkları tasarımlara erişebilme imkanına sahip olmaktadır.

Promosyon Kalem Fiyatları Nelerdir?

Promosyon kalem fiyatları, diğer tüm baskı ürünlerinde olduğu gibi farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Şehir, adet, teslimat seçenekleri, sipariş detayları ve baskı teknikleri gibi durumlar fiyatlarda değişikliklerin görülmesine neden olmaktadır. Fiyatları doğrudan etkileyen kriterlerin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Sipariş adedi,
 • Ürünlerin hazırlanması için tercih edilen kalem çeşitleri ve özellikleri,
 • Sipariş teslim tarihi,
 • Promosyon kalemlerin hazırlanması için kullanılacak olan baskı teknikleri,
 • Tasarımda yer alacak olan logo, kurumsal bilgiler ve firma mesajı gibi detayların belirlenmesi,
 • Kalem rengi ve özellikleri gibi detaylarının değiştirilmesi ile hazırlanann kişiselleştirilmiş siparişlerin verilmesi,
 • Anlaşma sağlanan reklam firmasının fiyatlandırma politikalarıdır.

promosyon kalem fiyatları, kişilerin sipariş verdikleri şehir ve bölgede uygulanan fiyatlandırma ortalamasına bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle en net fiyat bilgisini edinebilmek için sipariş formunun doldurulması ve detaylara uygun şekilde ücretlendirme bilgisi aktarılmasının talep edilmesi gerekmektedir.

 

Kaliteli Promosyon Kalemler

Kaliteli Promosyon Kalemler

Kaliteli üretim materyalleri kullanılarak tasarlanan birbirinden şık kalemlerin üzerine markanıza ait olan isim, logo, slogan ya da iletişim numarası baskıları ile ulaşılabilirliğinizi artırabilirsiniz.

Gün içerisinde birçok işlemde aktif olarak kullanılan araçlar olarak ön plana çıkan kalemlerin üzerindeki marka bilgileriniz sayesinde hizmetlerinizi daha geniş alanlara kadar ulaştırmanız mümkündür. Kaliteli baskılama sistemleri ile kusursuz bir görünümle tasarlanan promosyon kalemler başta olmak üzere daha birçok ürünle markanıza kurumsal bir imaj kazandırabilirsiniz. Takvim, termos, defter, ajanda ve daha birçok promosyon ürünü aracılığı ile müşterilerinize kurumsal armağanlar verebilir, reklam çalışmalarınızı başarılı bir şekilde destekleyebilirsiniz.

Reklam Çalışmalarını Destekleyen Seçenekler

Marka ve firmaların, bulundukları sektörde varlıklarını başarılı bir şekilde sürdürebilmelerinde aktif rol oynayan reklamcılık faaliyetleri Posh Reklam ayrıcalıkları ile sunulur.

Sektörde uzun yıllardır verdiği kaliteli ve memnuniyet odaklı hizmetiyle öne çıkan Posh Reklam aracılığı ile sizler de ihtiyacınız olan reklam aracına kolayca ulaşabilirsiniz. Posh Reklam, baskı çeşitlerinden tabelalara, promosyon ürünlerinden matbaa hizmetlerine kadar birçok reklam aracına bünyesinde yer verir. Bu bağlamda tam hizmet anlayışı ile hareket eden Posh Reklam ayrıcalıkları ile sizler de firmanızın isim değerini yükseltebilir, isminizi daha geniş alanlara ulaştırabilirsiniz. Hızlı, ekonomik ve garantili hizmetleri ile öne çıkan Posh Reklam ile iletişime geçerek, ihtiyaçlarınız doğrultusunda talepte bulunabilirsiniz.

Reklam Çalışmalarını Destekleyen Seçenekler
Teklif Formu

Bir Teklif Al

Hizmetlerimizden faydalanmak için, aşağıdaki talep formunu doldurun ve teklif alın.  Gönder
  WhatsApp
  Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?