Alüminyum Çerçeve

Posh Reklam Alüminyum Çerçeve

Alüminyum Çerçeve Çeşitleri

Alüminyum çerçeve iç, dış ve her türlümekân için gerekli olan afişler tasarlanıp reklam çerçevesiyle beraber poster ve afiş kullanımı için önden açılan alüminyum kapakları ile farklı bir deneyim yaratır akabinde pratik bir değişim sağlar.

Alüminyum Çerçeve

Alüminyum Çerçeve Nedir?

Alüminyum çerçeve, günlük yaşamın birçok alanında görülen ve bilgilendirme görsellerini ön plana çıkaran bir reklamcılık ürünüdür. Alüminyum profil kullanılarak üretilen ürünler olduğu için adını buradan almaktadır. Profil ölçüleri ise genel olarak 2.5, 3.2 ve 4.5 santimetredir. Ardından profiller uygun aparatlar ile sabitlenmekte ve çerçeve haline getirilmektedir. Bu sayede tüm tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları için kullanılması mümkün olan, uzun ömürlü çerçeveler elde edilmektedir.

Alüminyum çerçeve, insanlar tarafından sık ziyaret edilen ve çoğunlukla kalabalık olan kurum ya da kuruluşlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sayede kişilere iletilmesi gereken bilgiler ve duyuruların ön plana çıkarılması mümkün olmaktadır. Bu durum kurallar, takip tabloları, tanıtım çalışmaları, reklam görselleri, hizmet ve çalışma saatleri gibi tüm yazılı ya da görsel iletileri kapsamaktadır. Alüminyum çerçeve özelliklerinin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Ayaklı ve duvar tipi olmak üzere iki farklı kullanım seçeneği sunması,
 • 21*30 ila 100*140 santimetre boyutları arasında üretilebilmesi,
 • Standart üretim dahilinde gümüş eloksal kaplamasının uygulanması,
 • Kullanılan profillerin E6-EV1 kalite standartlarına uygun olması,
 • Sergilenecek görsellerin korunması ve bükülmemesi için arka yüzeyinde polistren levha bulunması,
 • UV filtre özelliği ile parlamayı önleyen ve daha net bir görüş imkanı sunan PVC afiş koruyucu bulunması,
 • Gönye köşenin yanı sıra daha estetik bir görünüm sağlayan rondo köşe seçeneğinin bulunması,
 • Pratik bir kullanım imkanı sağlaması,
 • Paslanmaz sacdan üretilmiş yayların kullanılması,
 • Dikey ve yatay kullanım imkanının sunulmasıdır.

Alüminyum çerçeveler, dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede uzun seneler boyunca işlevlerini kaybetmeden kullanım imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda içeriğin kolayca değiştirilebilir olması, ihtiyaç duyulan tüm görsel tasarımların sergilenebilmesi imkanı da sunmaktadır. Bu nedenle oldukça cazip ve ekonomik tanıtım araçlarının başında yer almaktadır.

Alüminyum Çerçeve Ne İşe Yarar?

Alüminyum çerçeve kullanımı, iç ve dış mekanlara özel olarak tasarlanmış olan tüm görsel çalışmaların sergilenmesine yardımcı olan reklam araçlarıdır. Pratik bir kullanıma sahip olan bu ürünler, 4 kenarında bulunan yaylı sistemin kaldırılması ve içerisine görselin yerleştirilmesi ile kullanılır hale gelmektedir. Yerleştirilen görselin ezilmemesi ve kaymaması için, arka yüzeyinde polistren levha bulunmaktadır. Aynı zamanda görsellerin toz, güneş ışınları ve diğer etmenlerden korunarak muhafaza edilebilmesi için ön yüzeyde özel UV koruma etkisi bulunan PVC koruyucular da yer almaktadır.

Alüminyum çerçeveler, görsel reklam ve tanıtım çalışmalarının korunaklı bir şekilde ön plana çıkarılmasını sağlamaktadır. Bu durum yapılacak olan duyurular, temizlik çizelgeleri gibi paylaşıma açık tablolar ya da çalışma saatlerinin bildirilmesi gibi durumlar için de geçerlidir. Çerçeve içerisine yerleştirilen görseller, her zaman için daha ön planda ve görünür bir duruş kazanmaktadır. Aynı zamanda uzun süre boyunca deforme olmadan yerinde kalması da mümkün hale gelmektedir. Bu nedenle günümüzde birçok kurum ve kuruluş, alüminyum çerçeve kullanımına sıklıkla yer vermektedir.

Alüminyum Çerçeve Ne için Kullanılır?

Poster afişlerini yapacağı reklamların hedeflerine ve amaçlarına ulaşmasına yardımcı olur. Alüminyum çerçeve içinde bulunan pet filim yansıma önleyici özelliği vardır ve her tarzdan afişlerinizi korur. İç ve dış mekan, cam ve birçok alan için farklı renk seçenekleri ve modelleri istenilen ölçüde yapılır ve imalatı gerçekleşir. Afiş, poster ve reklam görsellerinin değişimi çok kolay ve basittir. Alüminyum kapakları ön tarafından açıldıktan sonra pet koruyucu çıkarılır. Görsel ve pet film yerleştirilir ve alüminyum kapak kapatılır akabinde kolay ve basit şekilde değişim gerçekleşmiş olur.

Alüminyum Çerçeve Özellikleri Nelerdir?

 • Alüminyum çerçeve panolar iki tipte yapılmaktadır. Birincisi duvar tipi ikincisi ise ayaklı olarak iki modeli vardır. Ebat olarak 21×30 ve 100×140 cm arasında üretimleri yapılır.
 • Alüminyum çerçevelerin arka kısmına polistren levha koyulur. Böylece önüne konulan folyo veya kağıt görsel, olumsuz durumlardan korunmuş olur.
 • Alüminyum çerçevelerin önünde kullanılan malzeme parlamayı engelleyerek net bir görüş sağlayan ve afişinizin güneş ışınları dolayısıyla solmasını engelleyen UV filtreli PVC afiş koruyucudur.
 • İki tip köşe birleşimi vardır. Bunlar rondo köşe ve gönye köşe olarak adlandırılır. Rondo köşe tip köşe birleşimi malzemesi parlaktır, dekoratiftir ve daha estetik bir görünüm sağlar. Gönye köşe ise herhangi bir malzeme olmadan, profillerin 45 derece açı ile kesilmesi ve birleştirilmesi işlemi ile gerçekleştirilir.

Posh Reklam tam hizmet anlayışı ile ihtiyacınız olabilecek tüm reklam çalışmalarını gerçekleştirir. Detaylı bilgi almak için siz de Posh Reklam ile iletişime geçebilir alüminyum çerçeve dahil tüm reklam ürünleri için taleplerinizi iletebilirsiniz.

Alüminyum Çerçeve Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Alüminyum çerçeveler, görsel şekilde sergilenmek üzere hazırlanmış olan tüm duyuru, reklam ve tanıtım faaliyetlerini ön plana çıkaran ürünlerdir. İçerisinde bulunan görselin pratik şekilde değiştirilmesine imkan tanıyan bu ürünler, kullanıcılara birçok avantaj sağlamaktadır. Alüminyum çerçeve kullanımının faydalarını ise kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Sergilenmesi istenen görsel tasarımların ve duyuruların ön plana çıkarılması,
 • İçerisinde bulunan görselin UV ışınları, toz ve yağmur suyu çevresel etmenlerden korunabilmesi,
 • Yaylı mekanizması sayesinde kolay ve pratik bir kullanım imkanının sunulması,
 • Eloksal kaplaması sayesinde uzun ömürlü bir kullanımın sağlanması,
 • Rondo kenar seçenekleri ile estetik ve şık bir sunum yapılabilmesi,
 • Görsel reklam ve tanıtım ürünlerinin hedef kitleye ulaşmasının sağlanması,
 • Germe, tavandan askılı, tek yüzlü, çift taraflı, ayaklı ve duvar tipi gibi çok sayıda seçeneğin sunulması,
 • UV koruma özelliği bulunan PVC koruması sayesinde parlamaların önlenmesi ve daha konforlu bir görüş imkanının sunulması,
 • Çok sayıda ölçü seçeneği sayesinde her görsele uygun olan çerçevelerin temin edilebilmesi,
 • Paslanmaz çelik aparatları sayesinde hem iç hem de dış mekan kullanımına uygun olmalarıdır.

Alüminyum çerçeve kullanımı, kişilere çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Görsel tanıtımlar, reklamlar, duyurular, kurallar ve benzeri uygulamaların ilgi çekici şekilde sergilenmesini sağlayan bu ürünlerin birden fazla tasarımda kullanılması mümkündür. Bu durum, kolay kullanımı ve dayanıklı malzeme seçimleri ile doğrudan alakalıdır.

Alüminyum Çerçeve Fiyatları Nelerdir?

Resmi kurumlar ve özel kuruluşlarda sıklıkla karşılaşılan alüminyum çerçeve ürünleri, her bütçeye hitap edecek fiyatlara sahiptir. Bu sayede kişiler, bütçeleri dahilinde en uygun ölçü ve özellikteki çerçevelere erişebilme fırsatına sahip olmaktadır. Alüminyum çerçeve fiyatlarının ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Çerçevelerin boyutları ve ebatları,
 • Çerçevelerin hangi satış kanalı ya da platformundan temin edildiği,
 • Ürün kalitesi,
 • Üretimde kullanılan malzemelerin kalitesi,
 • Rondo ya da gönye kenar kullanılmış olması,
 • Tercih edilen alüminyum çerçeve çeşidi,
 • İlave aparatların bulunup bulunmaması,
 • Alüminyum çerçevelerin üretim yerleri ve menşei,
 • Ürün için belirlenmiş pazar fiyatı ortalamasıdır.

Alüminyum çerçeve fiyatlarını etkileyen faktörler, genel olarak ürün ölçüleri ile doğrudan alakalıdır. Çünkü bu çerçevelerin üretimleri sırasında standart profiller, yay sistemleri, koruyucu PVC kaplamalar ve eloksal kaplamalar kullanılmaktadır. Bu nedenle ürün maliyetlerinin birbirlerinden gösterdikleri fiyat farkı çok yüksek değildir. Ancak ölçünün büyümesi ile birlikte kullanılan malzeme miktarı da artış göstereceği için fiyatlar doğrudan artış göstermektedir.

Alüminyum çerçeve üretimi nasıl yapılır ve hangi malzemeler kullanılır?

Alüminyum çerçeveler duvar tipi ve ayaklı olmak üzere iki farklı modelde üretilir. Alüminyum çerçevelerin arka kısmına polistren levha yerleştirilerek önüne koyulan folyo ya da kağıt görselin olumsuz etkenlerden korunması sağlanır. Parlamayı ve görselin güneşten solmasını engellemek için UV filtreli PVC afiş koruyucu kullanılır. Rondo köşe ve gönye köşe olmak üzere iki farklı tip köşe birleşimi tercih edilebilir. Alüminyum çerçeve, ebatları  21×30 ve 100×140 cm arasında olacak şekilde üretilebilir.

Alüminyum çerçeveler için hangi boyut ve kalınlıklar mevcuttur?

Alüminyum çerçeveler ayaklı ve duvar tipi olarak, 21*30 ila 100*140 cm boyutları arasında üretilebilir. E6-EV1 kalite standartlarına uygun profiller kullanılır. Profil ölçüleri genellikle 2.5, 3.2 ve 4.5 cm olur. Dikey ve yatay kullanım imkanı bulunan alüminyum çerçevelerde, paslanmaz sacdan üretilmiş yaylar kullanılır. Dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılan üretim sayesinde alüminyum çerçevelerin; uzun yıllar boyunca, işlevlerini kaybetmeksizin kullanılması mümkün olur. İçeriklerinin pratik bir şekilde değiştirilebiliyor olması aynı zamanda tüm görsel tasarımların, ihtiyaç duyulduğu anda sergilenmesine imkan tanıyan işlevsel bir özellik olarak tanımlanabilir.

Alüminyum çerçevelerin dayanıklılığı ve ömrü nedir?

Alüminyum çerçeveler hem kendileri hem içlerine koyulan görsel dış faktörlerin olumsuz etkilerine maruz kalmayacak, dayanıklılığı yüksek ve kullanım ömrü uzun olacak şekilde tasarlanırlar. Bunları sağlayabilmek için yüksek kaliteye sahip materyaller kullanılarak üretilirler. Alüminyum çerçeveler kaliteli ve doğru materyallerden kullanılarak üretilmeleri halinde uzun ömürlü çerçeveler olma özelliğine sahiptir. E6-EV1 kalite standartlarına uygun profiller ve paslanmaz sacdan üretilmiş yaylar kullanılarak alüminyum çerçevelerin dayanıklılığını artırmak ve kullanım ömrünü uzatmak mümkündür.

Alüminyum Çerçeve Kullanım Alanları Nelerdir?

Alüminyum Çerçeve Kullanım Alanları Nelerdir?

Alüminyum çerçevelerin kullanım alanları oldukça geniş ve kapsamlıdır. Hastanelerde, okullarda, fuarlarda, işyerlerinde, alışveriş merkezlerinde, fabrikalarda ve birçok kurum ve kuruluşlarda kullanılır.

İnsanların toplu olarak fazla bulundukları mekanlarda, duyuru, bilgilendirme ve tanıtım aracı olarak da kullanılır.

Teklif Formu

Bir Teklif Al

Hizmetlerimizden faydalanmak için, aşağıdaki talep formunu doldurun ve teklif alın.  Gönder
  WhatsApp
  Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?