Fener Tabela

Posh Reklam Fener Tabela

Fener Tabela Çeşitleri

Fener tabela; ışıklı olan ve yansıma özelliği bulunan tabelalardır. Geceleri de açık olan işletmeler için avantaj sağlayacak tabela çeşitlerinden biridir.

Fener Tabela

Fener Tabela Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretim ve lojistik imkanları da doğrudan ilerleme göstermiştir. Bu durum ise iş alanlarının genişlemesi ve hizmet sunan işletme sayısının önemli oranda artış göstermesini sağlamıştır. Böylece sektör içi rekabet oranlarında büyük zorluklar meydana gelmiştir. İşletmeler ise markalarını tanıtabilmek ve potansiyel müşteri kitlelerine ulaşabilmek için reklam çalışmalarına öncelik vermeye başlamıştır.

Günümüzde birçok firma, işletmelerinin bulundukları konum içerisinde kendini göstermesi ve müşterilerin ilgisini çekmek için farklı tabela çeşitlerinden yardım almaktadır. Klasik tabelalar, genel olarak marka adı ve hizmet kapsamını belirtmek amacıyla kullanılmaktadır. Ancak fener tabela gibi birçok çeşit, davetkar bir format ile müşterileri erişim sağlamayı amaçlamaktadır. Bu sayede işletmeyi ziyaret eden potansiyel alıcı sayısında ciddi bir artış yakalamak mümkün hale gelmektedir.

Fener tabelalar; ışık sistemi, güç kaynağı, yan duvar ve ön yüzey olmak üzere 4 temel parçadan meydana gelmektedir. Kişilerin tercihlerine bağlı olarak çift yüzeylı, ışıksız ya da 360 derece dönebilen tabelaların hazırlanması da mümkündür. Fener tabelalar, dikey olarak monte edilmektedir. Aynı zamanda üzerinde firma adı ve logosu gibi sınırlı bilgilere yer verilmektedir.

İşletmenin dış cephesine monte edilen fener tabelalar, birçok farklı materyalin kullanımı ile hazırlanabilmektedir. Günümüzde en sık kullanılan materyallerin ise kompozit, ahşap, pleksi ve demir şeklinde sıralanması mümkündür. Bu sayede tüm işletmeler, marka tanınırlığı ve görünürlüğünü sağlayabilmek adına kendileri için en uygun olan tasarımları hayata geçirme şansına sahip olmaktadır.

Fener Tabela Ne İçin Kullanılır?

Fener tabela modelleri, son dönemlerin en popüler tanıtım ve reklam araçları arasında yer almaktadır. Dikey şekilde işletmelerin dış cephelerine monte edilen bu tabelalar, çoğunlukla 90 derecelik görüş açısına uygun olacak şekilde konumlandırılmaktadır. Bu sayede konum üzerinde yaya ya da araç yolculuğu yapan tüm potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek mümkün hale gelmektedir.

Fener tabelalar, diğer tabelalara oranla çok daha küçük boyutlara sahiptir. Bu sayede tabela alanı için yeterli yere sahip olmayan işletmeler için ideal bir tercih olmaktadır. Işıklandırma, çift yüzey ve 360 derece dönebilme gibi özelliklerin eklenmesi halinde ise yeterince görünür olmak kolay bir şekilde mümkün hale gelmektedir.

Fener tabela modelleri, doğrudan zemine ya da duvara sabitlenerek kullanılabilme imkanına sahiptir. Özellikle iş merkezi gibi alanlarda işletmelerin ön plana çıkması için bu özellik oldukça avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda birden fazla cephede girişi bulunan işletmeler için de ideal seçeneklerin başında yer almaktadır. Bu sayede maliyetlerin düşürülmesi ve binanın her cephesinden marka tanıtımının yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

Fener Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Fener tabelalar, özelliklerine bağlı olarak çok sayıda çeşide sahip olan ürünlerdir. Temelde yalnızca ışıklı ve ışıksız modeller olarak sınıflandırılsalar da kendi aralarında birçok farklı çeşitte üretilmektedir. Kullanım alanları, tasarımları ve modellerine göre fener tabela çeşitlerinin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • Tek Yüzeyli Fener Tabelalar: Tek taraflı fener tabelalar olarak da adlandırılmaktadır. Farklı geometrik şekillerde ya da özgün tasarımlarda hazırlanması mümkündür. Genel olarak pleksi kullanımı ile üretilen bu modellerin yalnızca tek yüzeyinde baskı bulunmaktadır. Arka yüzeyi ise tasarıma uygun olacak şekilde tek renge boyanmaktadır. Işıklı ya da ışıksız seçenekleri bulunmaktadır.
 • Çift Yüzeyli Fener Tabelalar: Tek taraflı fener tabelalar ile aynı özelliklere sahip ürünlerdir. Ancak farklı olarak, tabelanın her iki yüzeyinde de işletme adı ve logosu gibi detaylar yer almaktadır. Aynı zamanda 360 döner ya da sabit şekilde üretilmesi mümkündür.
 • Asma Fener Tabelalar: Genellikle ferforje askı ayaklardan yardım alarak kullanılan ürünlerdir. Tabelalar, askı aparatlarına zincir ve benzeri bağlayıcı aparatlarla sabitlenmektedir. Çoğunlukla çift taraflı olarak kullanılsa da tek taraflı şekilde hazırlanması da mümkündür.
 • Direk Kurulumlu Fener Tabelalar: Duvar ya da zemin yerine, bir direğin üzerine sabitlenen fener tabelalardır. Dış mekan tanıtım ve reklamları için en sık tercih edilen tabela çeşididir. Genellikle kare ya da dikdörtgen forma, ışıksız modeller tercih edilmektedir.

Kaliteli bir fener tabelaya sahip olabilmek için mutlaka tecrübeli ve alanında uzman firmalar ile işbirliği kurulması gerekmektedir. Tüm tasarım, baskı ve tabela üretme süreçlerinin tek bir firma yardımı ile tamamlanması, başarı sonuçlarını da doğrudan etkilemektedir.

Fener Tabela Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Fener tabela modelleri, işlevleri ve formu sayesinde kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. Özellikle farklı materyallerin kullanılabilmesi, talep edilen formda kesim yapılabilmesi ve aydınlatma detaylarının eklenebilmesi gibi faydaları sayesinde kişilerin ihtiyaç duydukları tasarımlara sahip olabilmeleri mümkün hale gelmektedir.

Fener tabela kullanımı, işletmelerin cephe özelliklerine bağlı olarak birçok farklı açıdan görünür kılınmasına imkan tanımaktadır. Yapılan araştırmalar, estetik ve davetkar bir tabelası bulunan işletmelerin çok daha fazla müşteri seçtiğini kanıtlamıştır. Bu durumun en büyük yardımcısı ise sade sıklığı ve aydınlatma seçenekleri ile fener tabelalardır.

Fener tabelalar, diğer tüm tabela modellerinde olduğu gibi markaların görünür ve tanınır olmalarına imkan tanımaktadır. Özellikle insan nüfusunun yoğun olduğu ve işletme sayısının fazla olduğu bölgelerde oldukça cazip bir reklam aracı olarak hizmet sunmaktadır. Fener tabelalar, güneş battıktan sonrasında çok görünür olmayabilmektedir. Bu nedenle içerisinde led lambalar yer almakta ve özel boyalar ile parlaklığı artırılmaktadır.

Fener tabela modelleri, müşterilerin ihtiyaçları ve isteklerine bağlı olarak farklı şekillerde sunulmaktadır. Yuvarlak, oval, dikdörtgen, kare, üçgen ve özel tasarım kesimler sayesinde dilenen şekle ulaşmak oldukça kolay bir hal almaktadır.

Fener tabela modelleri, farklı montaj seçeneklerine sahip ürünler olarak ön plana çıkmaktadır. Bu sayede asılı, duvar tipi ve zemine uygun olmak üzere istenen seçimin yapılması mümkün hale gelmektedir. Tercih yaparken en önemli kriter ise fener tabelaların hangi alanda ve amaçla kullanacağının belirtisidir.

Fener Tabela Fiyatları Nelerdir?

Fener tabelalar, günümüzde en kaliteli ve en popüler olan tabela çeşitlerinin başında yer almaktadır. Bu durum, her bütçeye uyum sağlayan seçeneklerin sunulabilmesi ile doğrudan alakalıdır. Ancak fiyatlar birçok kritere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fener tabela fiyatlarını belirleyen etmenlerin ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

 • İstenen fener tabela formu ve ölçüleri,
 • Siparişin verildiği şehir ve bölgede uygulanan fiyat ortalamaları,
 • İşletme tarafından belirlenmiş olan fiyat politikaları,
 • Fener tabela üretimi için tercih edilen materyaller ve özellikleri,
 • Tabela ayakları için kullanılacak olan malzemelerin belirlenmesi,
 • Fener tabela siparişini hazırlarken aydınlatma özelliklerinin eklenip eklenmeyeceği,
 • Aydınlatma kullanılması halinde kullanılacak güç cihazlarının kalitesi ve kapasitesi,
 • Modellerin sabit ya da 360 derece dönebilir olmaları,
 • Fener tabela siparişi verirken yeni bir logo tasarımının yapılıp yapılmayacağı,
 • Tabelayı hazırlamak için kullanılmasına karar verilen baskı teknikleri,
 • İhtiyaç ve tercihlere uygun olacak şekilde fener tabela çeşidinin belirlenmesidir.

Fener tabela fiyatları, kişilerin tercih ettikleri ilave özellikler ve kalite standartlarına bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Ancak haksız fiyatlandırmalardan kaçınabilmek için, uygulanan fiyat aralıklarının çok altında ya da çok üzerinde çalışan firmalar ile işbirliği kurulmaması tavsiye edilmektedir. Bu sayede en kaliteli ve profesyonel hizmetlerin alınması mümkün bir hal alacaktır. 

Fener Tabela Nerelerde Kullanılır?

Fener tabelalar her işletme için kullanılabilir reklam araçlarıdır. Fakat özellikle bar, cafe, lokanta, eczane ve market gibi dış mekanlarda da alanları olan işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilir. Çift taraf, tek taraf, asmalı, ışıklı, duvara monteli ve zemine monteli gibi seçenekleri ile her alanda rahatlıkla uygulanabilir. Özel bir tasarım ve efektli ışıklandırmalar uygulanarak eğlence mekanlarında da dikkatli üzerine çekebilen bir tabela olarak kullanılabilir. Fener tabelalar AVM ve havalimanları gibi yerlerde de şık bir görünüm sunarak, kapalı mekanlarda da tercih edilebilir. Farklı model seçenekleri ile fener tabelalar, her işletme için potansiyel müşterilerin dikkatini üzerine çekebilir yapıdadır.

Fener Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Birçok fener tabela çeşidi bulunmaktadır. İşletmeniz için en uygun fener tabelayı seçebilmeniz için tüm seçenekleri dikkatle gözden geçirebilirsiniz. Kompozit tabela, alüminyum tabela, otantik tabela, ferforje tabela, elips tabela, oval tabela, ışıklı tabela, paslanmaz tabela ve eskitme tabela gibi fener tabela çeşitliliğe sahiptir.

Fener tabela ne amaçla kullanılır?

Fener tabela genellikle alın tabelası kullanmak için uygun bir yer bulunmadığı durumlarda kullanılır. Bunun yanı sıra dar sokaklarda, insan sirkülasyonunun çok fazla olmadığı yerlerde, insanların alın tabelasını görmesinin mümkün olmadığı ve alın tabelası kullanma imkanının olmadığı dar yerlerde fener tabela kullanımı etkili bir çözüm olabilir. Işıklı ve yansıma özelliğine sahip olan fener tabela, özellikle gece saatlerinde işletmeler açısından avantajıyla öne çıkan bir seçim haline gelir. Duvara monte edilerek ya da doğrudan zemine sabitlenerek kullanıma uygunluğu ile dikkat çeker.

Fener tabelaların çeşitleri ve kullanım alanları nelerdir?

Fener tabelaların ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki farklı türde tasarlanması mümkündür. Işıklı fener tabela modelleri genellikle dış mekanlarda, daha göz alıcı bir görselliğe erişme amacıyla kullanılırlar. Işıksız fener tabela modelleri ise çoğunlukla iç ve dış mekanlarda kullanılır. Bunların yanı sıra; tek yüzeyli fener tabela, çift yüzeyli fener tabela, asma fener tabela ve direkt kurulumlu fener tabela modelleri arasında kullanım alanının özelliklerine diğer bir deyişle ihtiyaçlara ve beğenilere uygun seçim yapma imkanı vardır.

Fener tabela imalatı nasıl yapılır ve tasarım süreci nasıl işler?

Fener tabela modelleri, malzemelerin dekupe edilmesi yoluyla yapılan tabela çeşitleri olarak tanımlanabilir. Malzemeler dekupe edilmeden yüzeysel olarak UV baskı ya da folyo uygulama yapılması yoluyla da fener tabela modellerinin imal edilmesi mümkündür. Hemen hemen tüm malzemelerden imal edilebilen fener tabelalar ışıklı ve ışıksız olarak üretilebilir. Fener tabela modellerinin tasarımı ve kullanılacak renkler, kurumsal kimlik ile uyumlu olarak belirlenmelidir. Ölçüler mutlaka kullanım alanının özelliklerine uygun olarak belirlenmelidir.

Fener Tabela Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fener Tabela Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fener tabela için endüstriyel boya ile astar kullanılmalıdır. Bu şekilde paslanmaya karşı dayanıklı olacaktır. Aynı zamanda iç aydınlatmasında dış mekana dayanıklı olabilecek trafo, şerit ya da modül ledler kullanılması önemlidir.

Tabelanın dış yüzeyi de dayanıklı materyalden üretilmelidir.Reklamcılık alanında ihtiyacınız olabilecek her reklam hizmetini tek bir çatı altında bulabileceğiniz Posh Reklam ile birbirinden kaliteli ve dikkat çekici fener tabela modellerine ulaşabilirsiniz. Şirketiniz için ideal ve en dikkat çekici fener tabela tasarımına sahip olabilmek için Posh Reklam ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz

Teklif Formu

Bir Teklif Al

Hizmetlerimizden faydalanmak için, aşağıdaki talep formunu doldurun ve teklif alın.  Gönder
  WhatsApp
  Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?