Dijital Kartvizit

Dijital Kartvizit Nedir?

Dijital kartvizit uygulamaları, gelişen teknoloji ile birlikte hayata geçirilmiş ve sağladığı faydalar ile birlikte oldukça önemli bir yere sahip olmayı başarmış tanıtım ve reklam araçlarının başında yer almaktadır. Basılı kartvizit çalışmalarının aksine dijital kartvizitler, firmaların tanıtımlarını yaparken inovakit bakış açıları ve prestijlerini de ön plana çıkarmaktadır. Aynı zamanda teknolojide yaşanan gelişmelerin takip edildiğine dair güçlü bir mesaj da iletmektedir.

Dijital kartvizit uygulamaları, çevreyi koruma özelliği ile ön plana çıkan çalışmalar arasında bulunmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda baskı işlemleri için kullanılan kağıt kaynaklarının korunması ve ağaçlandırma çalışmalarının desteklenmesi mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda basılı kartvizitlerin askine kaybolma ya da her an ulaşamama gibi dezavantajların önlenmesi de mümkün olmaktadır.

Dijital kartvizit çalışmaları, bilgisayar ve çizim programları aracılığı ile hazırlanmaktadır. Tıpkı basılı kartvizit tasarımlarında olduğu istenen renkler, modeller, bilgiler ve görsellere yer verilmesi mümkündür. Ancak bu kartvizitlerin dağıtım süreçleri çok daha kolay ve hızlıdır. Çünkü tek bir tuş ile bağlantı kurulması istenen tüm müşterilere kartvizit gönderiminin sağlanması mümkün olmaktadır.

Dijital kartvizit uygulamaları sayesinde daha hızlı ve akılda şekilde kontak kurulması mümkün hale gelmektedir. Böylece networkun güçlendirilmesi ve daha fazla sayıda potansiyel alıcıya ulaşılması gibi avantajlar da elde edilmektedir. Bu sayede sarışların ve kar marjlarının yükseltilmesi de mümkün olmaktadır.

Baskı maliyetlerinin ortadan kaldırılması ve yeniliklere sağlanan uyumun ön plana çıkarılması konularında en etkili çözüm önerileri arasında bulunan dijital kartvizitler, birçok online platforma uygun şekilde düzenlenebilmektedir. Bu sayede kişiler, QR kod taratmak ya da farklı sohbet platformları üzerinden kolayca kartvizit bilgilerine erişim sağlamak gibi fırsatlardan yararlanabilmektedir.

Dijital Kartvizit Ne İçin Kullanılır?

Firmaların marka adları, hizmet kapsamları ve iletişim bilgileri gibi yalnızca gerekli bilgilere yer verdikleri tanıtım araçlarına kartvizit adı verilmektedir. Taşımasının kolay olması için küçük boyutlarda taşınan bu kartlar, müşterilerin firmalara ulaşım sağlamak istedikleri anlarda gerekli bilgilere erişebilmesi amacıyla üretilmektedir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu çalışmalarda da bazı yenilikler hayata geçirilmiştir.

Dijital kartvizit uygulamaları, geleneksel kartvizitler ile aynı kullanım amaçlarına sahiptir. Ancak diğer kartvizitlerden farklı olarak çevreyi koruma ilkelerine ve dijitalleşen dünyaya uygun formatlara sahiptir. Dijital kartvizitler ile firma bilgilerinin güvenli ve kolay erişilebilir şekilde uzun süreler boyunca muhafaza edilmesi mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda baskı işlemleri için ayrılması gereken bütçelerin ortadan kaldırılması ve tanıtım yaparken maliyetlerin düşürülmesi de mümkün hale gelmektedir.

Dijital Kartvizit Ne İşe Yarar?

Son dönemlerin en popüler reklam ve tanıtım araçları arasında yer alan dijital kartvizitler, kullanıcılarına birçok yarar sağlamaktadır. Geleneksel basılı kartvizitlerin üretimleri sırasında, kağıt üretiminin sağlanabilmesi için çok sayıda ağacın kesilmesi gerekmektedir. Ancak dünya üzerinde bulunan endüstriyel ağaç alanları ne yazık ki günümüzde tüketilen kağıt miktarlarını karşılamamaktadır. Bu durum sonucunda ise dünyayı korumak ve doğal hayatı sürdürmek için korunması gereken ağaçların kullanılması yoluna gidilmektedir. Üretim aşamalarında kağıt kullanımı ya da çevreye zarar verecek diğer etmenlerden tamamen bağımsız olan dijital kartvizit uygulamaları, sürdürülebilirlik ilkeleri ile tamamen uyumludur.

Dijital kartvizitler, diğer tüm kartvizit çeşitlerinde olduğu gibi firmaların marka adları, sosyal medya hesapları, hizmet kapsamları, iletişim bilgileri ve logoları gibi bilgileri kapsamaktadır. Aynı zamanda kişiselleştirilebilir tasarım imkanları da sunmaktadır. Bu sayede işletmeler, markalarını en iyi temsil edeceklerini düşündükleri tasarımlara kolayca ve uygun fiyatlar karşılığında erişebilme fırsatına sahip olmaktadır.

Dijital kartvizitler, tek bir onay tuşu ile istenen sayıda kolayca gönderilebilmektedir. Bu sayede işletmelerin potansiyel müşteri kitlelerine erişim sağlamaları ve satış oranlarını yükseltebilmeleri mümkün olmaktadır. Bu sayede firmaların büyüme hedeflerine daha kısa sürede ve daha düşük maliyetler ile ulaşmaları mümkün hale gelmektedir.

Dijital Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

Dijital kartvizitler, temelde tek bir çeşit olarak ele alınan tanıtım araçlarıdır. Çünkü tasarım aşamaları ve uygulamaya yönelik işlemlerin tümü dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak görüntüleme teknikleri ya da tasarım detaylarına bağlı olarak sınıflandırılması mümkün olabilmektedir.

Dijital kartvizit ürünleri, yatay ya da dikey şekilde tasarlanabilmektedir. Aynı zamanda firma kurumsal kimliğinde kullanılan renklerle uyumlu olacak şekillerde, uygun font ve puntoların belirlenmesi ile daha estetik bir hale getirilmesi mümkündür. Tüm bunların yanı sıra paylaşıma uygunluğu ile de gruplandırılabilmektedir. Kartvizitlerin QR kod ya da online platformlara uygunluğu, çeşitlerinin belirlenmesinde etkili olan kriterler arasında yer almaktadır.

Dijital Kartvizit Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Dijital kartvizit kullanımı, işletmeler için sayısız fayda sağlamaktadır. Bu faydaların ise kısaca şu şekilde sıralanması mümkündür:

  • Kağıt tüketiminin sınırlandırılması sayesinde ormanların ve çevrenin korunması,
  • Kartvizit kaybolması ve firmalara ulaşılamaması gibi durumların önlenmesi,
  • Hedef kitleye daha hızlı ve kolay erişim imkanının sağlanması,
  • Kullanım kotası bulunmadığı için sınırsız dağıtım imkanının bulunması,
  • Baskı yapılmasına ihtiyaç duyulmayacağı için bu maliyetlerinin ortadan kaldırılması,
  • Tasarım sırasında kısıtlayıcı herhangi bir faktörün bulunmaması ve sınırsız kişiselleştirme çalışmalarının uygulanabilmesi,
  • Firmaların inovatif ve çağa uyum sağlayan yönlerinin vurgulanması,
  • Kartvizitlere erişimin birkaç saniye içerisinde mümkün olması,
  • Geleneksel basılı kartvizitlerin aksine müşterilerin yanında taşıma zorunluluğunun olmaması,
  • Çok daha uygun fiyatlar karşılığında deforme olma ve bozulma gibi riskler yaşanmadan iletişim kanallarının paylaşılabilmesidir.

Dijital kartvizitler, geleneksel basılı kartvizitlerin aksine baskı hatası ve üretimde gecikme gibi dezavantajlar taşımamaktadır. Bu durum, firmaların her an erişilebilir olmaları açısından büyük bir önem taşımaktadır. Ancak tüm bu avantajlardan yararlanabilmek için mutlaka yeterli bilgi donanımı ve tecrübeye sahip olan firmalar ile anlaşma sağlanması gerekmektedir. Aksi halde online platform ve QR kod uyumluluğu gibi konularda sıkıntıların yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bu durum sonucunda ise firmaların başarılı bir şekilde tanıtım ve reklam çalışmalarını yürütmeleri mümkün olmayacaktır.

Dijital Kartvizit Fiyatları Nelerdir?

Dijital kartvizit fiyatları, birçok farklı kritere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Tasarım detayları, paylaşım uygunluğu, QR kod tarama özelliğinin bulunup bulunmaması, siparişi yapacak olan firmanın fiyatlandırma politikaları, yapılan revize sayısı, teslim süresi ve piyasa genelinde uygulanan fiyat aralıkları bu kriterlere örnek olarak gösterilebilmektedir. Bu nedenle dijital kartvizit fiyatları hakkında net bir bilginin verilmesi mümkün değildir. Doğrudan fiyat bilgisi öğrenmek isteyen kişilerin firmalar ile iletişim kurarak düşündükleri detayları paylaşmaları ve buna uygun olacak şekilde fiyat bilgilendirilmesi yapmalarını talep etmeleri gerekmektedir.

Kuruluşundan bu yana sektöründe sunduğu kaliteli ve profesyonel hizmetler ile başarısını kanıtlamayı başaran Posh Reklam, tüm hizmetlerinde olduğu gibi dijital kartvizit çalışmalarında da en başarılı sonuçların elde edilmesini mümkün hale getirmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile müşteri taleplerinin yanı sıra ihtiyaçlarını belirlemekte de başarısını defalarca göstermiş olan firma, her zaman için en kaliteli hizmetlerin en uygun fiyatlar karşısında alınabilmesini sağlamaktadır. Bu sayede işletmeler, ihtiyaç duydukları tüm hizmetler ve çözüm önerilerini başka firmalardan destek almadan ve ekstra maliyet bütçeleri ayırmadan karşılayabilmektedir. Bu nedenle dijital kartvizit yaptırmayı düşünen firmaların mutlaka Posh Reklam ailesi ile irtibat kurmaları tavsiye edilmektedir. 

Gönder
WhatsApp
Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?