Alüminyum Çerçeve Sıkça Sorulan Sorular

Alüminyum çerçeve üretimi nasıl yapılır ve hangi malzemeler kullanılır?

Alüminyum çerçeveler duvar tipi ve ayaklı olmak üzere iki farklı modelde üretilir. Alüminyum çerçevelerin arka kısmına polistren levha yerleştirilerek önüne koyulan folyo ya da kağıt görselin olumsuz etkenlerden korunması sağlanır. Parlamayı ve görselin güneşten solmasını engellemek için UV filtreli PVC afiş koruyucu kullanılır. Rondo köşe ve gönye köşe olmak üzere iki farklı tip köşe birleşimi tercih edilebilir. Alüminyum çerçeve, ebatları  21×30 ve 100×140 cm arasında olacak şekilde üretilebilir.

Alüminyum çerçeveler için hangi boyut ve kalınlıklar mevcuttur?

Alüminyum çerçeveler ayaklı ve duvar tipi olarak, 21*30 ila 100*140 cm boyutları arasında üretilebilir. E6-EV1 kalite standartlarına uygun profiller kullanılır. Profil ölçüleri genellikle 2.5, 3.2 ve 4.5 cm olur. Dikey ve yatay kullanım imkanı bulunan alüminyum çerçevelerde, paslanmaz sacdan üretilmiş yaylar kullanılır. Dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılan üretim sayesinde alüminyum çerçevelerin; uzun yıllar boyunca, işlevlerini kaybetmeksizin kullanılması mümkün olur. İçeriklerinin pratik bir şekilde değiştirilebiliyor olması aynı zamanda tüm görsel tasarımların, ihtiyaç duyulduğu anda sergilenmesine imkan tanıyan işlevsel bir özellik olarak tanımlanabilir.

Alüminyum çerçevelerin dayanıklılığı ve ömrü nedir?

Alüminyum çerçeveler hem kendileri hem içlerine koyulan görsel dış faktörlerin olumsuz etkilerine maruz kalmayacak, dayanıklılığı yüksek ve kullanım ömrü uzun olacak şekilde tasarlanırlar. Bunları sağlayabilmek için yüksek kaliteye sahip materyaller kullanılarak üretilirler. Alüminyum çerçeveler kaliteli ve doğru materyallerden kullanılarak üretilmeleri halinde uzun ömürlü çerçeveler olma özelliğine sahiptir. E6-EV1 kalite standartlarına uygun profiller ve paslanmaz sacdan üretilmiş yaylar kullanılarak alüminyum çerçevelerin dayanıklılığını artırmak ve kullanım ömrünü uzatmak mümkündür.

Önerilen Yazılar

Gönder
WhatsApp
Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?