Fener Tabela Sıkça Sorulan Sorular

Fener tabela ne amaçla kullanılır?

Fener tabela genellikle alın tabelası kullanmak için uygun bir yer bulunmadığı durumlarda kullanılır. Bunun yanı sıra dar sokaklarda, insan sirkülasyonunun çok fazla olmadığı yerlerde, insanların alın tabelasını görmesinin mümkün olmadığı ve alın tabelası kullanma imkanının olmadığı dar yerlerde fener tabela kullanımı etkili bir çözüm olabilir. Işıklı ve yansıma özelliğine sahip olan fener tabela, özellikle gece saatlerinde işletmeler açısından avantajıyla öne çıkan bir seçim haline gelir. Duvara monte edilerek ya da doğrudan zemine sabitlenerek kullanıma uygunluğu ile dikkat çeker.

Fener tabelaların çeşitleri ve kullanım alanları nelerdir?

Fener tabelaların ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki farklı türde tasarlanması mümkündür. Işıklı fener tabela modelleri genellikle dış mekanlarda, daha göz alıcı bir görselliğe erişme amacıyla kullanılırlar. Işıksız fener tabela modelleri ise çoğunlukla iç ve dış mekanlarda kullanılır. Bunların yanı sıra; tek yüzeyli fener tabela, çift yüzeyli fener tabela, asma fener tabela ve direkt kurulumlu fener tabela modelleri arasında kullanım alanının özelliklerine diğer bir deyişle ihtiyaçlara ve beğenilere uygun seçim yapma imkanı vardır.

Fener tabela imalatı nasıl yapılır ve tasarım süreci nasıl işler?

Fener tabela modelleri, malzemelerin dekupe edilmesi yoluyla yapılan tabela çeşitleri olarak tanımlanabilir. Malzemeler dekupe edilmeden yüzeysel olarak UV baskı ya da folyo uygulama yapılması yoluyla da fener tabela modellerinin imal edilmesi mümkündür. Hemen hemen tüm malzemelerden imal edilebilen fener tabelalar ışıklı ve ışıksız olarak üretilebilir. Fener tabela modellerinin tasarımı ve kullanılacak renkler, kurumsal kimlik ile uyumlu olarak belirlenmelidir. Ölçüler mutlaka kullanım alanının özelliklerine uygun olarak belirlenmelidir.

Önerilen Yazılar

Gönder
WhatsApp
Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?