Kutu Harf Tabela Sıkça Sorulan Sorular

Kutu harf tabela ne amaçla kullanılır?

Kutu harf tabela modelleri her tür işletme ismini mümkün olan en iyi şekilde tanıtmak için kullanılırlar. Açık ve kapalı ortamlarda son derece konforlu kullanım imkanı veren kutu harf tabela modelleri genelde büyük boylarda üretildikleri için müşteriler ve potansiyel müşteriler üzerinde büyük etkiye sahiptir. Firmanın renklerinin ve logosunun etkili bir şekilde tanımlanmasıyla kalabalık ortamlarda dahi marka kolayca fark edilir. Böylece marka bilinirliğini artırma imkanı elde edilir. Aynı zamanda işletme satışlarının ve karlılığının artırılması söz konusu olur.

 

Kutu harf tabelaların imalatı nasıl yapılır?

Kutu harf tabela üretiminin ilk adımı tasarım işlemlerinin yapılmasıdır. Kullanılacak malzemelerin belirlenmesinden sonra, harflerin belirlenen ölçülerde kesilmesi için Lazer ve Router kullanımından faydalanılır. Kesimi tamamlanan harflerin boyanması için kullanılacak malzeme, harflerin üretiminde kullanılan malzemenin özelliklerine uygun olacak şekilde belirlenir. Kutu harf tabelaların boyanması için boya seçimi yapılırken hava koşulları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli boyalar kullanılarak boyama işleminin yapılması; tabelanın paslanmasını önleyerek, uzun süre boyunca kullanım imkanı sağlayan önemli bir avantaj olarak kabul edilir.

 

Kutu harf tabelaların aydınlatması nasıl sağlanır?

Kutu harf tabelaların aydınlatması doğrudan ve dolaylı olarak yapılabilir. Kutu harf tabela aydınlatmasının doğrudan yapıldığı durumlarda, ışıklar kutunun içinden aydınlatma sağlar ve hoş bir görünüm elde edilir. Genellikle kafe ve bar tarzı yerlerde bu tür aydınlatma tercih edilir. Dolaylı ışıklandırma uygulandığı durumlarda, kesilen kutu harfler duvara 3 ila 5 cm üzerinde duracak şekilde monte edildikten sonra kutuların altına aydınlatma yapılır. Bu tür bir ışıklandırma yapıldığında, ışık duvardan yansır ve harflerin arkasını aydınlatarak güzel bir görünüm sağlar.

 

Kutu harf tabelaların bakımı nasıl yapılır ve ömrü ne kadardır?

Kutu harf tabelalar, üretimlerinde kullanılan materyalin özelliklerine uygun olacak şekilde düzenli olarak temizlenmelidir. Düzenli bakım yapılması halinde uzun ömürlü bir kullanım imkanı elde edilebilir. Solma, eskime ya da yıpranma gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınmaz. Paslanmaz özelliğe sahip olan kutu harf tabela modelleri olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen, konforlu ve kullanım avantajı sağlayan ürünlerdir. Suya dayanıklı ve uzun ömürlü kutu harf tabelalar iç ve dış alanlarda güvenli bir kullanım imkanı verir.

Önerilen Yazılar

Gönder
WhatsApp
Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?