Oneway Vision Baskı Sıkça Sorulan Sorular

Oneway vision baskı nasıl çalışır ve dışarıdan nasıl görünür?

Oneway vision baskı, delikli forma sahip bir baskı ürünüdür. Reklam amaçlı kullanılan bu folyo çeşidi, delikli yapısı nedeniyle sıklıkla kullanılır. İstenilen görüntüyü elde etmeye imkan veren delikli yapısı sayesinde binaların ya da odaların içerisinden dışarının çok rahat bir şekilde görünmesini sağlar. Ancak uygulama yapılan alanda, dışarıdan içerisinin görünmesini önler. Genellikle dış cephelerde kullanılmaya elverişli bir ürün olan oneway vision baskı bina yüzeylerinde ve dışarıya bakan camlarda giderek artan bir sıklıkta kullanılmaktadır.

 

Oneway vision baskıların dayanıklılığı ve ömrü nedir?

Oneway vision baskı yönteminde, tüm dış mekan afişlerinde olduğu gibi solvent bazlı boyalar kullanılır. Solvent bazlı boyaların özelliği dış etmenlere karşı son derece yüksek bir dirence sahip olmalarıdır. Dış mekana uygulanacak metinler; kar, yağmur, yoğun güneş ışınları gibi etkenlere maruz kalacağından dayanıklı boyalar kullanılmadığında yazılar akabilir ya da renkleri solabilir. Solvent bazı boyalar, bu istenmeyen durumu önler. Kullanılan ürünün kalitesi ve uygulamayı yapan ekibin deneyimi gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak oneway vision baskıların kullanım ömrü 1 yıl ila 5 yıl arasında değişiklik gösterebilir.

 

Oneway vision baskılarla ilgili tasarım önerileri nelerdir?

Oneway vision baskı çalışmaları yapılmadan önce ilk adım, kullanılacağı cepheyi detaylı bir şekilde incelemektir. Cephe uygun olmadığı takdirde, folyo yapışkanlar kısa süre içinde kalkabilir ve işlevini yitirebilir. Cephe seçimi, reklam ve tanıtım çalışmalarının optimum fayda sağlaması noktasında öne çıkan bir unsurdur. Yüksek çözünürlük ve kalitedeki görseller kullanılmalı, tasarım sürecinin ardından müşteri onayı alınmalıdır. Müşterinin tasarımı onaylamasıyla birlikte uygun ölçülerde kesilen folyo baskı makinesine yerleştirilerek işlem tamamlanır. Kir ve toz gibi çevresel etmenlerden arındırılmış yüzeylerin üzerine kendinden yapışkan folyolar hava kabarcığı ve potluk oluşmayacak şekilde yerleştirilir.

Önerilen Yazılar

Gönder
WhatsApp
Merhaba, Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?